Mindfulness dla dzieci

Serdecznie zapraszam na kurs mindfulness dla dzieci i młodzieży w wieku 5-12, 12-14, 15-18 lat metodą Eline Snel “Uwaga! To działa!”. Będziemy spotykać się raz w tygodniu w kameralnej 4 osobowej grupie przez 60/90 minut przez okres 8 tygodni. Zapisy i więcej informacji pod nr tel. 507023032 lub uwazne.ludki@gmail.com

Mindfulness

Mindfulness czyli uważna obecność. To świadome bycie tu i teraz, bez osądzania i negowania. Jest to otwarte i przyjazne nastawienie, z którym podchodzimy do próby zrozumienia tego, co się dzieje w danej chwili.

Trening uważności to 8-tygodniowy cykl zajęć grupowych dla dzieci i młodzieży oparty o metodę Eline Snel oraz nasz autorski program. Dzieci najszybciej uczą się kiedy czegoś doświadczają. Charakteryzuje je naturalna ciekawość, chęć poznawania świata, mają duszę odkrywcy jednak żyją w warunkach, które powodują napięcia. Praktyka uważności zaspokaja w tych trudnych czasach ogromną potrzebę spokoju u dzieci. Poprzez ćwiczenia uważności uczestnicy uczą się rozpoznawać własne reakcje, rozumieć je i przede wszystkim akceptować.

Na trening uważności składają się krótkie ćwiczenia medytacyjne takie jak skupienie oddechu, skupienie na odczuciach fizycznych całego ciała, powolne ćwiczenia fizyczne, obserwowanie własnych emocji czy też obserwowanie własnych reakcji w relacjach z innymi ludźmi. Wszystko to w połączeniu z dobrą zabawą i ćwiczeniami relaksacyjnymi.

Korzyści, jakie płyną z praktyki uważności:

rzut