Mindfulness Szczecin

Mindfulness

Pracownia Psychoterapii SchemaTy zaprasza na warsztaty mindfulness w Szczecinie przygotowane z myślą o osobach dorosłych. Zajęcia prowadzone są przez doświadczoną psycholożkę, która jest certyfikowaną psychoterapeutką poznawczo-behawioralną i trenerką uważności. Ich celem jest nauka uważnej obecności. Dowiedz się, na czym dokładnie polega idea mindfulness, jakie rodzaje treningów są wykorzystywane oraz dla kogo został opracowany nasz plan zajęć. Poznaj metody pracy naszej trenerki oraz korzyści, które płyną z udziału w serii spotkań. Wspólnie z nami naucz się panować nad stresem, opanuj skuteczne techniki relaksacyjne i dostrzegaj piękno każdej chwili.

Mindfulness – co to jest?

Mindfulness to idealna uważnej obecności. Polega ona na skoncentrowaniu się na byciu tu i teraz. Jest to umiejętność skupienia pełnej uwagi na aktualnych wydarzeniach i momentach, zatopienia się w nich bez osądzania, czy są one dobre, czy złe. Treningi mindfulness polegają na nauce oderwania się od ciągłego analizowania za i przeciw. Uczą obejmowania świadomością aktualnych chwil i przelotnych myśli. Ich efektem jest umiejętność odczytywania i nazywania emocji, które towarzyszą nam na co dzień.

Idea mindfulness powstała w opozycji do rzeczywistości skupiającej się na wciąż pędzącym czasie, konsumpcjonizmie, szczegółowym planowaniu i dążeniu do odległych celów. Ma ona pokazać, że zachwyt nad chwilą, dostrzeganie zmieniających się pór roku, drobnych kropel deszczu czy przesuwania się chmur ma kojące działanie na ludzki mózg skupiony na kolejnych obowiązkach. Zachwyt nad aktualnymi zjawiskami stanowi doskonały sposób na opanowanie stresu, a skupienie się na powolnym oddechu pomaga skutecznie się odprężyć. Uważność pozwala dostrzegać drobne przyjemności i radości, zapamiętywać momenty, które najczęściej ludzie gubią w codziennym pędzie. Mindfulness pomaga świadomie przeżywać każdą minutę swojego życia – nawet tę, która z pozoru wydaje się zupełnie bez znaczenia.

Rodzaje treningów mindfulness

Idea mindfulness wykorzystuje 2 podstawowe rodzaje treningów:

  • MBSR (Redukcja Stresu Oparta na Uważności – Mindfulness-Based Stress Reduction) – najpopularniejsze programy polegające na ćwiczeniach uważności. Stosowane są bardzo często w szpitalach, gabinetach terapeutów i coachów, ośrodkach szkoleniowych oraz przez doradców zajmujących się rozwojem osobistym,
  • MBCT (Mindfulness-Based Cognitive Therapy) – terapia poznawcza oparta na elementach uważności i rozszerzająca klasyczne założenia MBSR. Zalecana jest przede wszystkim osobom, które przebyły depresję, aktualnie znajdują się w stanie reemisji, ale obawiają się nawrotu choroby.
Mindfulness Szczecin

Mindfulness Szczecin – do kogo kierujemy nasze treningi?

Treningi mindfulness w Szczecinie to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób zestresowanych i przemęczonych. Przytłacza Cię nadmiar obowiązków, a kolejne wyzwania codzienności wydają Ci się coraz trudniejsze do przejścia? Nie potrafisz nazywać swoich emocji, często wybuchasz gniewem lub płaczem i zupełnie nie wiesz, dlaczego tak się dzieje? Wciąż tkwisz w przyszłości i żałujesz podjętych wówczas decyzji? A może cały czas czekasz aż osiągniesz swoje liczne cele, spełnisz marzenia i wydaje Ci się, że dopiero wtedy poczujesz spokój oraz szczęście? Zajęcia z mindfulness mogą Ci pomóc.

Na treningi mindfulness w Szczecinie zapraszamy m.in. osoby, które:

Mindfulness Szczecin – jakie są cele treningów?

Treningi mindfulness są nastawione na zmianę w podejściu do życia, otaczającego nas świata i zdarzeń, których uczestnikami jesteśmy na co dzień. Wypracowanie uważności pozwala nie rozpamiętywać przeszłości, nie zastanawiać się nad działaniami, które kiedyś mogliśmy podjąć oraz zmianami, które wtedy mogłyby pojawić się w naszym życiu. Ich założeniem jest także nie wybieganie myślami w daleką przyszłość i nie oczekiwanie na zmiany, które mają nadejść. Idea mindfulness zakłada, że największy spokój, szczęście i zgodę ze sobą samym osiągają ludzie, którzy żyją „tu i teraz”. Całym sobą zatapiają się oni w każdym wydarzeniu, którego są akurat uczestnikami. Świadomie przeżywają emocje, potrafią odczytywać sygnały płynące z ich ciała i dostrzegają drobiazgi.

Treningi uważności pomogą Ci:

Mindfulness Szczecin – jak wyglądają zajęcia?

Zajęcia mindfulness w Szczecinie dla osób dorosłych obejmują regularne spotkania, podczas których nasza trenerka uważności pomaga uczestnikom nauczyć się odkrywać własne myśli i emocje oraz koncentrować uwagę na chwili obecnej.

Treningi obejmują m.in. ćwiczenia medytacyjne. Osoby biorące udział w szkoleniach uczą się skupiać na świadomym oddechu i odczuciach fizycznych płynących z ich całego ciała. Dowiadują się, jak rozpoznawać sygnały wysyłane przez ciało. Powolne ćwiczenia fizyczne, obserwowanie emocji i własnych reakcji na zaistniałe sytuacje czy relacje pomagają wdrażać ideę uważnej obecności do swojego codziennego życia. Ćwiczenia medytacyjne i relaksacyjne mają formę dobrej zabawy, która zachęca do nauki kolejnych technik.

Mindfulness Szczecin – jakie korzyści płyną z treningów?

Szkolenia mindfulness w Szczecinie razem z trenerką Pracowni SchemaTy  mogą Ci pomóc odnieść szeroki wachlarz korzyści:

Dowiedz się więcej o naszych warsztatach mindfulness w Szczecinie. Wspólnie z nami zmień swoje życie!